Ungdomsbestyrelsen i Islev Taekwondo Klub

 

Hej unge medlemmer i Islev Taekwondo.

Vi er klubbens ungdomsbestyrelse, der i øjeblikket består af medlemmerne Shefket, Anton, Melissa, Selma og Amalie samt næstformanden Leona og formanden Sofie. Vores formål er at gøre klubben til et godt sted for jer, og vi håber, I vil hjælpe os ved at komme med feedback til os. Dette kan gøres ved at smide et skriv i vores postkasse, der er i klubbens kaffestue, eller I kan skrive til én af os personligt. Vi vil med glæde hjælpe med sociale problemer og udfordringer som kan opstå for de unge i klubben. Vi vil rigtig gerne lave flere sociale arrangementer for at skabe et tættere bånd mellem klubkammerater. Derfor vil vi gerne have jer til at komme med forslag til sådanne aktiviteter og eventuelle forbedringer.

Det er for resten også os, der står bag klubbens Youtubekanal, og her vil vi prøve at uploade nogle sjove, fede, cool videoer af noget af alt det, der foregår i vores klub ... så følg meget gerne med der også!  

I kan kontakte os her:

Fælles: ungdomsbestyrelsen@islevtaekwondo.dk

Shefket: shefket@islevtaekwondo.dk

Anton: anton@islevtaekwondo.dk

Melissa: melissa@islevtaekwondo.dk

Selma: 28419128

Amalie: amalie@islevtaekwondo.dk

Leona: 52329293

Sofie: sofie@islevtaekwondo.dk
 

 

 


"Ungdomsbestyrelsen er bl.a. tænkt som et talerør for vores børn og unge samt en god sparring til den voksne bestyrelse - man skal være mellem 11 & 18 år for at være med. Bestyrelsen bliver valgt for 1 år ad gangen på en årlig generalforsamling"